Wolny czas nad morzem – aktywnie czy pasywnie

Jadąc nad morze, musimy się przede wszystkim się zastanowić czy preferujemy aktywne, czy raczej pasywne spędzanie wolnego czasu. Odpowiedź stanowi klucz do udanego spędzania czasu.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami tak zwanej czynnej turystyki, mamy do wybory dużo aktywności. Nordic walking brzegiem morza, pływanie, rower, bieganie, jogging na plaży, to tylko niektóre z nich. Do bardziej ekstremalnych wyborów należą: paralotniarstwo, surfing, windsurfing i kitesurfing oraz przejażdżki na skuterze wodnym. Polskie morze to raj dla fanów sportów wodnych. Dużą popularnością cieszą się gry i zabawy na plaży, jak np. siatkówka plażowa.

Jeśli jednak jesteśmy stworzeni do spokojnego wypoczynku, plaże czekają. Trójmiasto oferuje kilkanaście pięknie zagospodarowanych wybrzeży, których urokowi nie oprze się nikt. Można poleżeć na leżaku i poczytać książkę lub napić się kawy w kawiarni z widokiem na morze, znajdą się miejsca na grilla i place zabaw dla dzieci. Pasywnie, nie ruszając się zbyt daleko, możemy atrakcyjnie spędzać leniwie płynące dni. Jeśli chcemy ruszyć dalej, ale bez zbytniej aktywności, polecane są rejsy statkiem po morzu.

Niezależnie, jak spędzamy swój czas nad morzem, aktywnie, czy pasywnie, ważny jest odpowiedni nocleg. To gdzie będziemy przebywali podczas urlopu w znaczącym stopniu wpływa na jego jakość. Świetnym miejscem są apartamenty nad morzem. Trójmiasto posiada tą niebywałą zaletę, że z urządzonych ze smakiem, wygodnych wnętrz apartamentów roztacza się widok na miasto lub Zatokę Gdańską. W mieszkaniach znajdują się salon z aneksem kuchennym, sypialnia (jedna lub kilka) z dużym i wygodnym łóżkiem, prywatna łazienka, a w niej świeże ręczniki oraz zestaw kosmetyków. Możemy też wybrać apartament z tarasem lub balkonem, na którym poranna kawa smakuje wyjątkowo.

Z rezerwacją nie należy czekać na ostatnią chwilę, gdyż później może się okazać, że wszystkie najlepsze miejsca zostały już zajęte. Trafnie wyselekcjonowany wśród wszystkich ofert apartament nad morzem to najlepszy wybór na nocleg podczas urlopu. Niezależnie czy spędzasz go aktywnie, czy pasywnie.

Inż. Dagmara Wróblewska
Ekspert rynku nieruchomości | + posts

Posiadająca ogromne doświadczenie Ekspert Rynku Nieruchomości