Zgub się w Sopocie, naprawdę warto!

Wiele osób ceni Sopot za wyjątkowy klimat i niepowtarzalny charakter. I coś w tym jest. Jednak jeśli już poznasz uroki tego nadmorskiego kurortu, warto zagłębić się w jego tajemnicze, mniej odwiedzane zakątki. Pozwól sobie zgubić się w tym mieście i poznaj je z innej strony.

Sopot był pierwszym polskim kurortem z prawdziwego zdarzenia. Jego zabudowa mocno kontrastuje z modernistyczną Gdynią i gotycko-barokowym Gdańskiem. Gdy z głównego deptaka Monte Casino skręcisz w boczne uliczki, zagłębisz się w pełne historii i tajemniczości miejsca, zobaczysz piękne rozbudowane wille oraz dworki. Budynkom wyjątkowego charakteru dodaje połączenie cegły, betonu i drewna. W swojej wędrówce, nie przegap Willi Claaszena, Willi Bergera, Rezydencji Fridricha Juncke, Łazienek Południowych i Dworku Sierakowskich – jednego z najstarszych budynków w mieście.

Jeśli się przypatrzysz, zabudowa miejska doskonale ukazuje kolejne dekady rozwoju Sopotu. Mamy przykłady inspiracji regionami alpejskimi, charakterystycznego nadmorskiego eklektyzmu, a także bardzo modnego niegdyś romantycznego historyzmu cechującego się zdobieniami, werandami i balkonikami.

Jeśli pójdziesz dalej, znajdziesz Szlak Wiewiórek. Licząca cztery kilometry trasa, biegnie niemal w całości przez gęsty las. Jest idealny na popołudniowy spacer. Warto też byś zajrzał do Parku Południowego rozciągającego się na północ od Grand Hotelu, aż do górskiego nieomal potoku Swelinia oraz na Hipodrom – najnowocześniejszy tego typu kompleks w Polsce.

Jeśli szukasz miejsca na pobyt w Trójmieście, warto wybrać apartamenty w Sopocie na wynajem. W pełni wyposażone, umeblowane i luksusowe mieszkania pozwolą na relaks i odpoczynek po całym dniu. Pamiętaj, na odwiedzenie Sopotu każda pora jest dobra. Ten nadmorski kurort ma swój urok zarówno w lecie, jak i porach chłodniejszych, wiosną, jesienią, czy zimą.

Sylwia Andrzejewska
Ekspertka ds. Turystyki i Rekreacji | + posts

Posiadająca 10 letnie doświadczenie Ekspertka ds. Turystyki i Rekreacji