Dlaczego warto zawitać do Gdyni

Według rankingu najszczęśliwszych miejsc w Polsce, Gdynia znalazła się na pierwszym miejscu deklasując Gdańsk, Zieloną Górę oraz Tychy. Co sprawia, że Gdynia jest taka wyjątkowa oraz czy jest to odczucie, które dotyczy wyłącznie mieszkańców, czy może również turystów odwiedzających Gdynię?

Gdynia jest miastem nowoczesnym, która uzyskała prawa miejskie w 1926 roku, czyli niemal sto lat temu. Położona jest w kierunku południowo-północnym wzdłuż wybrzeża zatoki Gdańskiej od strony wschodniej oraz pagórzystego terenu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od strony zachodniej.

Zdecydowana większość mieszkańców ma w związku z tym zarówno bardzo blisko nad piękne, piaszczyste bałtyckie plaże, jak również do przepięknych lasów parku Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ale to oczywiście nie wszystko. Gdynia jest miastem z bardzo dobrze rozwiniętą, sprawnie działającą siecią komunikacji miejskiej. Galerie handlowe, sklepy, kina, muzea, hala targowa, wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Dodatkowo Gdynia jako północna część aglomeracji trójmiejskiej graniczy z kurortem Sopockim oraz Gdańskiem. Co za tym idzie, bardzo szybko można dostać się zarówno na fantastyczną Gdańską starówkę, czy też nad Sopockie molo.

Te wszystkie niebywałe zalety są pozytywami nie tylko dla mieszkańców Gdyni, ale również tych, którzy wybierają się nad morze aby wypocząć na wakacje lub na urlop.

Prof. Kornel Wlaczak
Profesor Nadzwyczajny | + posts

Profesor Nadzwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego zajmujący się aspektami najmu nieruchomości